49 gün olmuş !

En son yazıyı uzun süre önce yazdığım biliyordum fakat aradan bu kadar zaman geçtiğini bilmiyordum. Neyse, 49 gün sonra ilk yazımla tekrar karşınızda olmaktan mutluluk duyuyorum :)

Bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi Ege Üniversitesi BÖTE bölümü 4. sınıf öğrencisiyim ve mezun olmama artık sayılı günler kaldı. Ancak buraya gelene kadar çok yoğun günler yaşadık. Okulun son sınıfında daha rahat olacağımızı düşünürken staj, tez ve eğitsel yazılım bizi oldukça uğraştırdı. Bunun yanında KPSS için dershaneye gitmeyi de ihmal etmedim. Dershanenin kayıt döneminde hala öğretmen mi olayım, özel sektöre mi atılayım kararsızlığı içindeydim o yüzden en iyisi geç olmadan dershaneye kayıt olayım deyip dershaneye gitmeye başladım. Bu kadar işin arasında blogla ilgilenemedim, sadece e-postalarımı kontrol edebiliyordum. Neyse ki hepsi bitti :)

Bu dönemde neler oldu şöyle bir yazayım (bazıları için ayrıca yazı yazabilirim);

 • Benim için en önemli gelişmelerden biri şu; Pardus staj başvurum kabul edildi ! Bir aksilik çıkmazsa 28 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında TÜBİTAK’ta olacağım.
 • Hem ailemi görmek, hem 2. Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayı’na katılmak için İstanbul’a gittim. Kurultay’da şimdi adını hatırlamadığım bir BÖTE bölümü öğrencisi arkadaşım gelip, blogunu takip ediyorum deyip beni mutlu etti :)
 • E-Matematik 8 adlı eğitsel yazılımımız 2. Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayı’nda yapılan yarışmada 3. seçildi. Ödül olarak bir adet Casio dijital fotoğraf makinesi kazandık.
 • WordPress versiyonumu 2.5.1’e yükselttim. 2.5.1 için güzel olmuş diyebilirim, yavaş yavaş alışıyorum.
 • Blog ödüllerinde dereceye giremedim, kaç oy aldığım bilgisi e-posta ile gelecek dendi, hala bekliyorum..
 • “Öğretim elemanlarına yönelik kişisel web sayfası iskeleti tasarımı” konulu tezimizi teslim ettik. Hem 60 sayfalık tez yazdık hem de öğretim elemanlarının kolayca akademik web sitelerini oluşturabileceği bir web sihirbazı hazırladık.
 • Mezuniyet balosu için Kuşadası Sürmeli Hotel’de iki gece üç gün geçirdim.
 • Öğretmenlik uygulaması dersi kapsamında yaptığım stajı tamamladım. Dönem boyunca 10 hafta 4. ve 5. sınıflara haftada 2 saat bilgisayar dersi anlattım.
 • Tez sunumunu yaptık. Bazı aksaklıklar yaşadık ama yaptık, o da geçti :)
 • Yoğunluğa rağmen RSS takibimi yapmaya çalıştım ancak bir sürü okunacak yazı birikmişti. Bir iki gündür onları okuyorum, pek bir şey kalmadı…
 • Bu kadar yoğunluğa rağmen Lost’u yayınlandığı günün akşamı seyrettim :)
 • Biraz geç kalmış olsamda The Pianist filmini izledim. Hala izlemediyseniz bırakın yazıyı okumayı, hemen izleyin…
 • DEÜ’deki KoçFest’e gittim. Şebnem Ferah bildiğimiz gibiydi. Hayko Cepkin’i sahnede ilk kez izledim, sahne performansı müthiş, mutlaka izlenmeli. Hem Hayko’nun hem de Sago’nun sahne alacağı şöyle bir etkinlik var ama o tarihlerde İstanbul’da olamayacağımdan dolayı gidemeyeceğim. İstanbul’da olsam kaçırmazdım.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar… Umarım artık daha sık yazarım. Diğer bir yazıda görüşmek üzere..

49 gün olmuş !” üzerine 7 düşünce

 1. BesST

  Gözün aydın .. Bitirdikten sonrası kötü… :) Bundan sonrası için başarılar.. İstanbul da olmama rağmen böte kurultaya gelemedim bir böte mezunu olarak.. başka işlerim var idi.. çok üzüldüm.. Belki o zaman karşılaşabilirdik.. Kısmet işte.. ..

  Cevapla
 2. Elif

  Nihayet okul bitti.. Kpss ye çalışmayan arkadaşlarım bloglarını hemen güncellemişler:) biri benim bloguma da yazsın :P

  Bu arada eğitsel yazılım sunumunu unutmuşsun. 31 Mayıs ta Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen sergiyle yazılımlarımızı ilgililerle paylaşmaya çalıştık. Katılımın yok denecek kadar az olması çok üzücü ama duyduğuma göre hüseyin ve uğur düzenlemiş oldukları pes turnuvası ile ortama renk katmışlar :P

  Cevapla
 3. Hüseyin Berberoğlu Yazar

  Bizim tez sunumunda 7 dk süremiz vardı. 1 yıl boyunca tez yaptık, 7 dakikada sunmamızı istediler.. Yani pek ciddi bir sunum olmadı ama sizinkinin ciddi olacağını düşünüyorum. Başarılar :)

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir