Online İletişim Formu Oluşturucu : JotForm

jotform online form oluşturmaKişisel bir sitenin, bir şirket sitesinin, her türden sitenin olmazsa olmazı iletişim bölümüdür. Artık iletişim bölümüne sadece e-posta adresini veya sadece adresi yazan yani bir iletişim formu bile olmayan sitelere kötü site gözü ile bakıyorum. Bir iletişim formu bile oluşturamamışlar!

JotForm.com ile online olarak hiç kod yazmadan iletişim formu oluşturabiliyorsunuz ve oluşturduğunuz formu sitenize ekleyebiliyorsunuz. Aslında sadece iletişim formu değil, farklı formlar da oluşturabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde sağ taraftaki Toolbox’tan formunuzda yer alacak nesneleri sürükle bırak yoluyla forma ekleyebiliyor, powertools bölümünden formunuz için ekstra özellikleri ekleyebiliyor, properties bölümünden formun veya formdaki bir nesnenin özelliklerini ayarlayabiliyorsunuz.
Örneğin formun özelliklerinde bu form doldurulup gönder tuşuna basıldığında hangi e-postaya gönderileceğini seçebiliyorsunuz.. Örneğin bir textbox’ı seçip properties’den validation özellğini email olarak ayarlarsanız o alana sadece e-posta formatına uygun giriş yapılabileceğini ayarlamış oluyorsunuz.

İletişim formu olmayan site kalmasın =)

Online İletişim Formu Oluşturucu : JotForm” üzerine 3 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir